CZ-D Klub

Most – 20. června 2020

Most – 20. června 2020
Lars Helbig
Překlad Vladan Reňák

Dneska jsme byli na výletě v Mostě, který připravil Vladan Reňák. Bylo to výlet, který se dá popsat jen v superlativech! Bohudík na začátku trochu pršelo, to už prostě asi k našim výletům do Mostu patří. Bohužel ale později déšť ustal…

Sešli jsme se tedy na 1. náměstí tohoto pozoruhodného města, autobusem jeli městem až k Děkanskému kostelu a navštívili kostelní hřbitov. Potom jsme se na opravdu rychlém člunu plavili na nejhlubším českém jezeře – Jezeře Most, které je až 70 metrů hluboké. Potom jsme navštívili „nejšílenější“ kostel v Česku, podívali jsme se na film o jeho přesunu a prošli se chrámovou lodí.

Dále jsme pokračovali do hospody s nejdelší čekací dobou na jídlo, která v Mostě je – po dvou hodinách jsme konečně dostali všichni najíst. Potom jsme se vydali na Hněvín, bylo to opravdu hodně do kopce, ale zato jsme krásně viděli Ressl, nejzápadnější vrch Českého středohoří. A z Hněvína byl nejkrásnější výhled na Most. Pak už jsme měli zase žízeň a hlad a zamířili jsme do Veroniky a ochutnali tam nejhořčejší české pivo a vynikající Tatarák. Zpátky k místu našeho ranního srazu jsme jeli jednou z nejstarších mosteckých tramvají T3.

Děkujeme Vladanu Reňákovi za to, že nás provedl tímto městem, o němž lze mluvit jen v superlativech, a všem účastníkům za pevné nervy a že s námi pobyli.

2020-06-20-Most-foto-archiv-Lars-Helbig-23

Bild 1 von 10