CZ-D Klub

Svijany 19. September 2020

Svijany 19. September 2020

Lars Helbig
Překlad Lenka Šaldová

Povyprávím vám teď o výletě do Svijan.
Náš průvodce Vladan Reňák musel poté, co krátce před termínem odřekla domluvená autobusová společnost, najít náhradu. A tak se stalo, že se na náměstí v Olbernhau historicky poprvé objevil žlutý autobus společnosti RegioJet, která zajišťuje dálkové spoje v České republice. (Premiéra!)

Projeli jsme objížďkou v Seiffenu (bude tam ještě další tři roky!!!) a Českým středohořím do Svijan, do největšího českého soukromého pivovaru.
Naštěstí leží Svijany v libereckém kraji, který nebyl v těchto kovidových časech ještě označen za rizikovou oblast (stalo se tak až týden poté…). Vážně jsme měli obavy, aby z naší dlouho plánované cesty nesešlo – měla se ostatně uskutečnit už v dubnu, ale kvůli Covidu-19 jsme ji museli přeložit.

Počasí bylo skvělé, a tak jsme si mohli užít prohlídku pivovaru v němčině a později oběd – a přitom samozřejmě vyzkoušet různá piva. Žasli jsme, že roboti, kteří připravují kontejnery, mají německá jména: Hans a Helmuth.
Na dodatečné náklady, způsobené změnou autobusovou společností, jsme se složili do klobouku, aby Vladana tahle cesta nepřivedla k bankrotu. A ještě zbylo na kávu pro řidiče.

Byl to (jako vždy) světlý výlet se spoustou milých lidí, pěknými rozhovory a spoustou zábavy. Děkuji Vladanovi a všem účastníkům výletu za tento krásný den.

2020-09-19-Svijany-foto-archiv-Klub-14

Bild 1 von 10